کرونا سلامت روان دانش آموزان را به خطر می اندازد/ مدارس بهترین مکان برای فرهنگ سازی سلامت هستند

[ad_1]

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه در دو سال اخیر تجربیات جدیدی کسب کرده ایم و به اکوسیستم جدیدی رفته ایم که دستاوردهای مثبتی داشته اما پیامدهایی نیز داشته است، گفت: کرونا باعث شده است که به سلامت فردی و محیطی توجه بیشتری داشته باشیم. ، اما سلامت از نظر روانی و اجتماعی تهدید می شود.

به گزارش ایسنا، علیرضا کریمیان در همایش ملی سفیران سلامت دانش آموزی که در دبستان عدالت ناحیه یک تهران برگزار شد، با بیان اینکه تحولات زندگی بشر امروزی، رشد فناوری و فناوری و حضور پررنگ آن، زندگی انسان و به تبع آن سبک زندگی را متحول کرده است، گفت: وی گفت: اگر امروزه فناوری در خدمت انسان ها است و زمینه آسایش او را فراهم می کند، خطراتی را نیز به همراه دارد و آرامش به دلیل وجود فناوری کاهش یافته است.

وی افزود: طی دو سال گذشته تجربیات جدیدی به دست آوردیم و وارد اکوسیستم جدیدی شده ایم که علاوه بر دستاوردهای مثبت، پیامدهایی نیز داشته است. کرونا باعث شده است که به سلامت فردی و محیطی توجه بیشتری داشته باشیم، اما سلامت روان و سلامت اجتماعی را به خطر انداخته و در مجموع باعث شده است که به موضوع سلامت و همه ابعاد آن توجه بیشتری داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه امروز زندگی ما با فناوری پیوند خورده و با فناوری زندگی می کنیم، گفت: سرعت بالای اخبار و اطلاعات روح ما را به خطر می اندازد و آرامشی که نسل های گذشته داشتند را نداریم. سرعت انعکاس اخبار از نظر سلامت روان برای ما چندان خوشایند نیست.

کریمیان ادامه داد: سبک و سیاق زندگی انسان با گذشته متفاوت است و سلامت جسمی، روحی، روحی و اجتماعی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد. برای این کار باید فرهنگ سازی کرد که بهترین مکان برای این کار مدرسه و بهترین مخاطب دانش آموزان هستند.

وی افزود: امروز این اتفاق مبارک در کشورمان با همکاری بین دستگاهی در حال رخ دادن است و شروع به فرهنگ سازی در مدرسه کردیم. این رویداد مبارک یک حرکت هوشمندانه است و ما هر روز منتظر رشد و تعالی جامعه و فرهنگ خود هستیم.

ادامه داد

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

چگونه به کسب و کار خود رونق دهیم (3)

چگونه به کسب و کار خود رونق دهیم کوچینگ کسب و کار, کوچینگ کسب و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.