هشدارها برای استفاده از کپسول اکسیژن

[ad_1]

یک کارشناس آتش نشانی و ایمنی در خصوص جابجایی و استفاده از غلاف های اکسیژن توصیه و هشدار داد.

محمود قدیری، معاون سابق سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران در گفت وگو با ایسنا وی در خصوص ایمنی خرید، نگهداری و جابجایی غلاف های اکسیژن گفت: پس از شیوع کرونا شاهد افزایش استفاده از غلاف اکسیژن بوده ایم، بنابراین ممکن است در برخی از منازل غلاف اکسیژن باقی بماند و یا در برخی مراکز درمانی بیش از حد نیاز باشد. ظرفیت این کپسول ها.” بودن.

او گفت: “غلاف های اکسیژن خود به خود منفجر نمی شوند.” در برخی موارد مثلا در هنگام لحیم کاری روغن وارد کپسول شده و منفجر می شود و این بسیار خطرناک است. در واقع اگر با مواد قابل اشتعال تماس پیدا کند واکنش نشان داده و باعث آتش سوزی و گاهی اوقات انفجار می شود. بنابراین کپسول های اکسیژن در دسته کپسول های خطرناک قرار می گیرند.

این کارشناس ایمنی و آتش نشانی ادامه داد: اگر جسم نیمه نورانی در معرض اکسیژن قرار گیرد مشتعل می شود. اما با توجه به خواص کپسول اکسیژن در شرایط خاصی می تواند آتش بگیرد و یا منفجر شود بنابراین رعایت نکات در نگهداری و جابجایی و حمل آن ضروری است.

وی درباره شرایط جابجایی و حمل و نقل کپسول‌های اکسیژن گفت: این کپسول‌ها باید در حین حمل شرایط خاصی داشته باشند. زیرا در تصادفات و حتی زمین خوردن مستعد آسیب جسمی هستند. با نصب تجهیزات مخصوص نگهداری باید احتمال بروز این حوادث را کاهش داد. این کپسول ها باید محفوظ باشد و رانندگی با احتیاط کامل انجام شود زیرا در صورت وقوع تصادف به خصوص در شرایط ترافیکی ممکن است برای سایر وسایل نقلیه نیز تصادف ایجاد کند.

خطر نگهداری کپسول های اکسیژن در خانه

قدیری نگهداری این کپسول ها در داخل خانه را بسیار خطرناک دانست و افزود: اگر بنا به دلایلی این کپسول ها منفجر شوند ممکن است ساختمان را تخریب کرده و خسارت مالی و جانی به همراه داشته باشد. بنابراین باید در مکان های خاصی نگهداری شود تا افرادی که دانش و مهارت لازم را دارند بتوانند از آن استفاده کنند و با عملکرد آن آشنا شوند. به همین دلیل توصیه می کنم اگر افراد این کپسول ها را در خانه دارند و از آن استفاده نمی کنند، آن را تحویل دهند.

معاون اسبق سازمان آتش نشانی تهران تصریح کرد: باید طرحی برای حمل و نقل مواد خطرناک یا قابل اشتعال در سطح شهر اندیشیده شود تا مواد خطرناکی که قرار است حمل شوند دارای مجوز از نهاد مسئول بوده و در حین حمل تابلو یا پرچم حامل خودرو وجود داشته باشد. .مواد خطرناک. در این شرایط مردم نیز می دانند که به خودروی حمل کننده مواد خطرناک نزدیک نشوند و فاصله لازم را رعایت کنند.

هشدارها برای استفاده از کپسول اکسیژن

حمل و نقل ناایمن کپسول های اکسیژن

وی ادامه داد: جابه جایی مواد خطرناک بدون نظارت لازم باعث می شود شاهد افزایش ریسک باشیم. البته تعداد این گونه حوادث زیاد نیست. اما اگر این اتفاق بیفتد غیر قابل جبران خواهد بود. به همین دلیل اتحادیه ها و سایر نهادهای مسئول باید نظارت کافی بر این موارد داشته باشند.

معاون سابق سازمان آتش نشانی تهران بر لزوم خرید کپسول اکسیژن از مراکز معتبر تاکید کرد و گفت: پس از شیوع کرونا، برخی از شهروندان برای نگهداری بیماران در خانه کپسول اکسیژن خریداری کردند که باید در مراکز معتبر خریداری شود.

وی گفت: از قرار دادن کپسول های اکسیژن در مجاورت شعله های آتش و یا آتش باید خودداری شود. گاهی اوقات افراد کپسول های اکسیژن را در مجاورت حرارت یا مواد قابل اشتعال قرار می دهند. این یک حرکت خطرناک است و این کپسول ها باید در مکانی امن نگهداری شوند. در ضمن این کپسول ها معمولا سنگین بوده و افتادن و برخورد آنها با دست و پای افراد می تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد و باعث شکستگی دست و پا شود.

این کارشناس ایمنی در پایان گفت: کپسول اکسیژن را نباید با دست چرب و روغنی لمس کرد و بسیاری از افراد از این موضوع بی اطلاع هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

چگونه به کسب و کار خود رونق دهیم (3)

چگونه به کسب و کار خود رونق دهیم کوچینگ کسب و کار, کوچینگ کسب و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.