نمایشگاه کتاب مملو از جمعیت شد – ایسنا

[ad_1]

سومین روز نمایشگاه کتاب تهران مصادف با آخرین روز هفته بود و مردم ترجیح دادند تعطیلات آخر هفته خود را در محیطی شلوغ بگذرانند. با این حال، ناشران به دروغ آن را جوراب ساق بلند می نامند و می گویند خریدی وجود ندارد!

به گزارش ایسنا، سومین روز از سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روز پرکاری بود. از ساعات اولیه صبح بسیاری از مردم وارد مصلی شدند تا جزو اولین بازدیدکنندگان آن روز باشند و ساعتی پشت درهای بسته و در هوای پاک روی نیمکت ها نشستند تا درهای نمایشگاه در مصلی را باز کنند. ساعت 10 صبح

نمایشگاه کتاب مملو از جمعیت بود

امروز نیم ساعت در ایستگاه مترو می مانم تا وعده های مسئولان مترو تهران برای کاهش فاصله قطارها در روزهای پنجشنبه و جمعه را بررسی کنم، اما فاصله قطارها دو برابر زمان اعلام شده و حدود 10 دقیقه است. البته ممکن است در ساعات بعدی این موضوع متفاوت باشد.

مترو می‌توانست بیشتر از نمایشگاه کتاب در واگن‌ها اعلام کند، اما هیچ اطلاعیه‌ای درباره نمایشگاه کتاب در واگن‌های مترو وجود ندارد یا حتی در ایستگاه مصلی و شهید بهشتی اعلام کرده‌اند که نمایشگاه کتاب باز است و می‌توانید در این مکان پیاده شوید. این ایستگاه ها فصل ها آنها ترجیح می دهند راهنمای خروج از نمایشگاه را فقط در ایستگاه های ذکر شده ترک کنند. اگرچه برخی ناشران عمومی کتاب های خود را روی پله ها تبلیغ کرده اند. این اتفاقی است که در سال های اخیر برای ناشران افتاده است.

نمایشگاه کتاب مملو از جمعیت بود

نمایشگاه کتاب مملو از جمعیت بود

یکی از موضوعات جالب، حضور مردم در بخش بین‌المللی نمایشگاه کتاب تهران است، حضوری که به نظر می‌رسد فقط برای کتاب و آگاهی از فرهنگ کشورهای حاضر نیست و گاهی برای اطلاع از ویزا، اقامت، فرصت‌ها. و هزینه های زندگی در این کشورها.

فروش کتاب با تخفیف 50 درصدی یکی از مشکلات صنعت نشر است که به قاچاق کتاب معروف است. در هر ایستگاه مترو یک غرفه وجود دارد، اما به ایستگاه مترو و کنار خیابان محدود نمی‌شود و نمایشگاه فرصتی برای عرضه نسخه‌ها و پرفروش‌ترین ناشران دیگر محسوب می‌شود و رقیبی برای آنها در نمایشگاه شده است. او حتی کتاب ها و صفحات بر اساس کتاب و صفحات را تخفیف می دهد و با فریاد حراج بزرگ خود را تبلیغ می کند. قیمت کتاب را می پرسم قیمت را با 40 درصد تخفیف می گوید که معلوم است از قیمت پشت جلد کتاب از ناشر بیشتر است!

برخلاف سال های گذشته که تابلوهایی مبنی بر عدم خرید کتاب های قاچاق وجود داشت، به نظر می رسد امسال سکوت شده است.

یکی از شلوغ‌ترین بخش‌های کتاب، بخش کودک است، اما شلوغ‌تر از آن، فصل شادی کودکان در حیاط است، و کودکانی که برای هیجان داشتن عروسک‌ها روی صحنه آمده‌اند، اما به خاطر نیروی صحنه نه. خیلی واضح است

نمایشگاه کتاب مملو از جمعیت بود

با توجه به شلوغی نمایشگاه و افرادی که کیف می‌برند، از سردبیران درباره فروش امروز می‌پرسم، همه می‌گویند بله پر است اما کسی کتاب نمی‌خرد. البته این موضوع برای مخاطبان بورس نیز واضح است; مثلا یک گروه چهار نفره که فقط یک کیف خرید دارند! با این حال، ناشر می‌گوید این همزمانی با نمایشگاه مجازی باعث شد تا از پشت جلد عکس بگیرند و سپس آن را به صورت آنلاین خریداری کنند.

یکی از ناشران می گوید: «اگر ظهر می رسیدی، صف می شد، اما ما فقط چهار کتاب می فروشیم. عقیده دارید ؟!

از او درباره این تناقض می پرسم، می گوید: طبیعی است، دو سال بود که کرونا همه چیز محدود بود، هیچکس جایی نرفت، نه مهمانی، نه عروسی، نه قهوه. اکنون جوانان در حال نمایشگاه هستند و محل ملاقات آنها شده است. هیچ کس کتاب نمی خرد. کتاب هم گران شده و خب، هیچکس کتاب 180 تومانی با حقوق 8 میلیون تومان نمی‌خرد، 4000 تومان می‌دهد، کتاب صوتی می‌خرد و لذت می‌برد. ما اصرار داشتیم شعر و داستان فاخر داشته باشیم اما الان نه. چون در دنیای واقعی هیچکس نیست و همه پشت تلفن هستند، همه می خواهند شعر و داستانی بخوانند که راحت باشد. غرفه دار برای ارائه کتاب آمد اما نشست و لایو در اینستاگرام انجام داد که امیدواریم مردم کتاب را بخرند.

نمایشگاه کتاب مملو از جمعیت بود

ناشر دیگری به رنگارنگ بودن جلد کتاب‌هایش اشاره می‌کند و می‌گوید: صبح همه آمده‌اند تا با غرفه‌مان عکس یادگاری بگیرند، اما فروش چندانی نداریم.

یکی دیگر از ناشران با اشاره به شلوغی کتاب می گوید: دیروز با وجود خلوت بودن، مخاطب واقعی کتاب آمد و فروش خوبی داشتیم، امروز شلوغی ساختگی است و روز شلوغی برای ما نیست، مردم برای تفریح ​​آمده بودند.

ناشر دیگری به ردیف های منزوی ناشران که غرفه هایشان را تحویل نگرفته اند اشاره می کند و می گوید: جای ما بد است، تا ما را نشناسند، اینجا نمی آیند.

عکس های یادگاری و سلفی از نمایشگاه جزء جدانشدنی این رویداد شده است، همه دوست دارند عکس یادگاری داشته باشند یا حضور خود را در میان جمعیت با استوری و اینستاگرام لایو که حتی اگر کتاب نخریده باشند اعلام کنند. .

یکی از سردبیران می گوید: «امسال موضوعی توجه من را جلب کرد. البته کتاب نمی خوانند ولی نمی دانم چرا عکس را می خواهند؟!

موضوع دیگر بحث کرونا است که به نظر می رسد به نمایشگاه کتاب کرونا ختم شده است و افراد نقابدار در نقاط مختلف کشور تردد می کنند و برخلاف قول کارمندان مبنی بر عدم استفاده از ماسک به ویژه در داخل خانه. هیچ هدیه ای برای انجام این کار نیست. ، وقتی به یاد می آوریم چشمانمان کور می شود.

نمایشگاه کتاب مملو از جمعیت بود

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از بیست و یکم اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد و تا 31 اردیبهشت 1401 در دو بخش در مصلای امام خمینی (ره) و به صورت مجازی در سایت ketab.ir برگزار شد.

عکس ها از: ندا ولی پور

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

چگونه به کسب و کار خود رونق دهیم (3)

چگونه به کسب و کار خود رونق دهیم کوچینگ کسب و کار, کوچینگ کسب و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.