سطح مهارت بانوان والیبالیست ایرانی پراکنده است

[ad_1]

سرمربی تیم ملی والیبال بانوان جوانان آخرین وضعیت آمادگی تیم ملی را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، تیم والیبال بانوان ایران در تیرماه 1401 به مصاف مسابقات قهرمانی آسیا می رود و با استرالیا و قزاقستان همگروه است. این مسابقات در چهار گروه برگزار می شود و از هر گروه دو تیم به مرحله دوم مسابقات راه می یابند.

ملی پوشان ایران تاکنون سه مرحله از این اردو را برگزار کرده اند و چهارمین اردوی آن ها 25 اردیبهشت ماه با حضور 15 بازیکن برگزار می شود.

پدیده بلوری زاده درباره آمادگی تیم ملی به ایسنا گفت: اردوهای خود را از اسفندماه آغاز کردیم، پس از دو مرحله اردوی آماده سازی به مسابقات کورناکیا اعزام شدیم و بازی کردیم. بنابراین بعد از اینکه FIVB محدوده سنی مسابقات را به زیر 20 سال تغییر داد، چند بازیکن زیر 20 نفر را به اردوی سوم دعوت کردیم که دو نفر از آنها در تیم ماندند و یک نفر به دلیل مصدومیت قدیمی تیم را ترک کرد. علاوه بر اردوی چهارم که به زودی آغاز می شود، یک بازی دوستانه نیز با تیم ملی جوانان خواهیم داشت تا آنها و بازیکنانمان برای این دیدار آماده شوند.

وی درباره آمادگی بازیکنان گفت: ما از صفر شروع کردیم و سعی کردیم والیبال را نزدیک به سطح مدرن بازی کنیم. به همین دلیل همه چیز را از ابتدا شروع کردیم، اما خوشبختانه بازیکنان بسیار با استعداد هستند و تغییرات بسیار خوبی در هر سه زمینه داشته اند. آنها از نظر فیزیکی و فنی بسیار بهتر هستند و تاکتیک های بسیار خوبی دارند. این امر کمک زیادی به ایجاد تغییرات لازم در زمان باقی مانده می کند، اما در والیبال ایران تمرینات پراکنده است که باعث می شود زمان زیادی برای تمرین تیم ملی صرف شود تا سطح مهارت بازیکنان یکپارچه شود. در آسیا همه بازیکنان یکسان بازی می کنند اما ما بسیار پراکنده هستیم و سعی می کنیم شبیه هم باشیم.

بلوری زاده درباره ارزیابی رقبای ایران در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: با توجه به اینکه دور قبلی مسابقات برگزار نشد، اطلاعات زیادی از تیم ها نداریم. ما ویدیوهایی از این دو تیم پیدا کرده ایم و به سطح بازی آنها نگاه می کنیم. تیم های قزاقستان و استرالیا نسبت به سایر تیم های آسیایی کندتر هستند اما قد بلندی دارند و توپ های بلند را خیلی خوب بازی می کنند. سعی می کنیم این تیم ها را به خوبی بررسی کنیم زیرا خروج از گروه اولین قدم است.

سرمربی تیم ملی درباره احتمال برگزاری مسابقه تدارکاتی خارجی قبل از اعزام به مسابقات گفت: با خانم محمدیان صحبت کردم و ایشان هم موضوع را با آقای داورزنی در میان گذاشتند. قرار شده در صورت امکان یک بازی تدارکاتی داشته باشیم اما باید ببینیم چطور انجام می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

چگونه به کسب و کار خود رونق دهیم (3)

چگونه به کسب و کار خود رونق دهیم کوچینگ کسب و کار, کوچینگ کسب و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.