آغاز هفدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز / 10 گروه داخلی و خارجی با هم رقابت می کنند

[ad_1]

ایسنا/ کردستان هفدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز با حضور بیش از 200 مهمان داخلی و خارجی از روز جمعه آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام محمد کاروند در گفت وگو با خبرنگار ایسنا کردستان، اظهار کرد: درخواست شرکت در چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآنی کشور از 21 اردیبهشت ماه از طریق سایت www.quraniran.ir آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه چهل و پنج دوره مسابقات سراسری قرآن در 12 رشته برگزار می شود، افزود: این دوره مسابقات قرآن در رشته های حفظ کل قرآن، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء (مرحله شهرستانی و استانی)، حفظ. پنج جزء (مرحله شهرستانی و استانی)، ترتیل تحقیقی، ترتیل، تفسیر عمومی قرآن کریم، اذان، ترتیل، مداحی، ترجمه نهج البلاغه و ترجمه صحیفه سجادیه.

مدیرکل کمک ها و امور خیریه استان کردستان تصریح کرد: در این دوره برای اولین بار رشته های نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و مدیحه سرای و همخوانی در دوبخش بانوان و آقایان به مسابقات اضافه شد. .

وی ادامه داد: متقاضیان می توانند به صورت همزمان در یکی از رشته های آوای انفرادی، ترتیل، ترتیل، کلیه رشته های حفظ، اذان و ادعیه و رشته گروهی مداحی و ترتیل قرآن کریم ثبت نام کنند.

حجت الاسلام کاروند با اشاره به نتایج درخشان مفسران کردستانی در مسابقات سال گذشته گفت: به منظور ارتقای سطح معارف عمومی قرآن کریم و آشنایی با آن، تمامی شرکت کنندگان می توانند علاوه بر دوره های فوق، در یکی از دوره دستورالعمل مقدماتی تفسیر عمومی قرآن کریم.» ثبت صحیفه سجادیه.

وی با اشاره به شرایط ورود به چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کشور گفت: داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و اقامت دائم در شهرستان محل ورود از جمله شرایط عمومی ورود خواهد بود.

مدیرکل کمک ها و امور خیریه استان کردستان یادآور شد: میزبان مرحله کشوری این دوره از مسابقات در رشته های قرائت و حفظ استان خوزستان و در رشته های اذان، نماز و مداحی نیز در سال جاری اعلام شد. استان از قزوین

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

چگونه به کسب و کار خود رونق دهیم (3)

چگونه به کسب و کار خود رونق دهیم کوچینگ کسب و کار, کوچینگ کسب و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.